ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8737404
*
nr 873 7404
Spegel
1800-tal, kompletterad, höjd: 100
Utrop:
3.000 kr
Såld:
6.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2014
kl 19:40:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 20:54:15
1
3.200 kr
3/2 12:43:47
1
3.200 kr
3/2 14:17:46
2
2.200 kr
3/2 14:22:12
3
2.600 kr
3/2 14:22:54
3
3.000 kr
3/2 14:23:49
3
3.600 kr
3/2 18:57:03
2
4.000 kr
3/2 18:58:30
2
4.000 kr
3/2 19:18:05
4
4.000 kr
3/2 19:18:43
3
6.200 kr
3/2 19:19:24
4
4.400 kr
3/2 19:23:26
4
5.000 kr
3/2 19:27:09
5
5.400 kr
3/2 19:35:16
6
6.200 kr
3/2 19:35:33
6
Vinnande bud
3/2 19:36:28
6
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompletterad spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:10
*
Spegel
nr 873 7404
Spegel
1800-tal, kompletterad, höjd: 100
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 6.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 20:54:15 | 1 | 3.200 kr |
3/2 12:43:47 | 1 | 3.200 kr |
3/2 14:17:46 | 2 | 2.200 kr |
3/2 14:22:12 | 3 | 2.600 kr |
3/2 14:22:54 | 3 | 3.000 kr |
3/2 14:23:49 | 3 | 3.600 kr |
3/2 18:57:03 | 2 | 4.000 kr |
3/2 18:58:30 | 2 | 4.000 kr |
3/2 19:18:05 | 4 | 4.000 kr |
3/2 19:18:43 | 3 | 6.200 kr |
3/2 19:19:24 | 4 | 4.400 kr |
3/2 19:23:26 | 4 | 5.000 kr |
3/2 19:27:09 | 5 | 5.400 kr |
3/2 19:35:16 | 6 | 6.200 kr |
3/2 19:35:33 | 6 | Vinnande bud |
3/2 19:36:28 | 6 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompletterad spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:10